пʼятницю, 11 листопада 2016 р.

суботу, 5 листопада 2016 р.

Леся Українка


Зарядка для начальной школы


Загадки про рослини


'Животные зимой', презентация для детей


Дітям про Т. Г. Шевченка


Додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток


Державні і народні символи України


День в історії. Вібулись перші сучасні літні Олімпійські ігри


Декоративний розпис тарілок. Калина. Урок 3


Гірські породи


Властивості води


Відрізок


Відмінки іменників Актуалізація знань


Відео для дітей від 1 року Презентація 'Птахи' (2)


Будова слова (казка)


Батьківська хата


Cкарби презентація



13 січня - свято Маланки, а 14 січня -- Василя


Kak.kazaki.v.hokkej.igrali.1995


Слайд шоу Декоративно ужиткове мистецтво


Вправа «Спільнокореневі перевірочні слова»


3имові птахи України


«Почва» (Школфильм, 1989 г.)


Теоретичний матеріал Перевірка ненаголошених голосних у корені слова


Теоретичний матеріал Наголошені та ненаголошені голосні звуки е, и


Соборна Україна


четвер, 4 лютого 2016 р.

Відгук на прочитану книгу

Відгук на прочитану книгу




Нещодавно в нашому класі булооголошено конкурс
«На кращій відгук на сучаснудитячу прозу». Як зясувалосянетак легко знайти в нашому селищізапропоновану літературуВ цьомумені допомогла наш бібліотекарЛюбов Василівна.
Іодивопрочитавши казкуНаталки Сняданко «Країна поламанихіграшок та інші подорожі», я для себезясувалащо іноді нові речі незавжди цікавіші за старі.
В цьому й переконався хлопчикМатвійкоВін став дуже ввічливим,почав допомагати батькам погосподарствуЦей хлопчик отримавзапрошення до клубу «Дитячогосамовиховання»

Я надзвичайно захоплена зміноюповедінки цього хлопчикабо вінстав ввічливимне завдавав шкодиіншимБеручи з нього прикладя йсамазнайшла на полиці між новимиіграшками місце маже для всіх своїхстарих іграшокта почаласпілкуватися з ними по-іншому.

Тема .Дніпропетровській області 80 – років.

Тема .Дніпропетровській області 80 – років.

Тема .Дніпропетровській області 80 – років.

Мета: розширити та доповнити знання дітей про рідну Дніпропетровщину; сприяти розвитку пізнавального інтересу школярів; збагачувати словниковий запас, виховувати любов та гордість за рідний край.

Обладнання: адміністративна карта Дніпропетровської області, ілюстрації із зображенням куточків Дніпропетровської області, малюнки дітей, предмети побуту з петриківським розписом, книги, музичний запис.

Хід уроку.

I.Організація класу.

II.Розповідь вчителя з елементами бесіди

  • В цьому році 27 лютого наша Дніпропетровщина відзначає 80-річчя.
Офіційним «днем народження» області вважається 27 лютого 1932 року, коли на території України було створено 5 областей: Київської, Харківської, Вінницької, Одеської та Дніпропетровської. Раніше ці землі називались Катеринославська губернія. В той час уже було місто Дніпропетровськ. Воно отримало таку назву на честь річки, яка протікала через місто та на честь революціонера-радянського діяча Григорія Івановича Петровського, 20 липня 1926 року.
В 1932 році територія Дніпропетровської області становила 73149,4 кв. км з населенням 4 032200 осіб. Зараз же її площа перевищує 32 000 кв.км, тобто 5,3% від території України. Чисельність населення сягає понад 3млн.700тис. чоловік, або 7,5% населення України. Адміністративно-територіальний устрій області складається з 22 районів, 20 міст, 48 селищ, 1441 сіл. Протяжність області з півночі на південь – 130 км, із заходу на схід 300 км.

  • Подивіться на карту Дніпропетровської області. На ній ви бачите районні центри нашої області. Які з цих назв вам знайомі?

(Відповіді дітей)

  • Що ви знаєте про наш район?

(Відповіді дітей)




IIIРозповідь дітей про Новомосковський район.

1уч. Наш Ново московський район розташований на півночі Дніпропетровської області. Районний центр – місто Новомосковськ.

2уч. Район багатий на корисні копалини, газ, коксівне вугілля, нафту.

3уч. На території району налічується 35 підприємств сільського господарства. Шість промислових підприємств.

4уч. Люди нашого району вирощують соняшник, пшеницю, цукровий буряк, кукурудзу, в садах різні фрукти, займаються виробництвом металоконструкцій, залізобетону, цукру, мінеральної води.

IV. Розповідь вчителя про с.Меліоративне з елементами бесіди та розповіді дітей про свої улюблені місця в селищі.

  • Як називається наша маленька батьківщина?
. . .
  • Селище Меліоративне утворилось понад 40 років. Воно зовсім молоде. Його раніше називали Молодіжне. Бо приїхали сюди жити і працювати молоді люди. Вони будували наше селище, створювались сім ї, народжувались діти, ваші мами й тата, а потім і самі ви. Тепер вже ви є повноцінними жителями, у вас є найулюбленіші місця.Розкажіть, що це за місця.

(Розповіді дітей)

V. Виставка малюнків

«Моє улюблене місце в селищі»

VI. – Про історію розвитку нашого селища можна дізнатись в краєзнавчому музеї, який знаходиться в БК. або з історій ваших бабусь і дідусів, які проживають в селищі, розпитайте їх.

VII. Розповідь вчителя, показ ілюстрацій про минуле Дніпропетровщини.

  • Дніпропетровщина – перлина України. Вона має багату і славну історію, яка сягає у сиву давнину століть і тисячоліть.
Вже понад 100 тис. років тому наш край був заселений. Знахідки археологів говорять про те, що тут жили племена людей з високою духовною культурою.

(Показ ілюстрацій)

  • За часів Київської Русі наші землі теж славились: проходив знаменитий шлях світового значення «Із варяг у греки», тут бувала Велика Київська княгиня Ольга та її син князь Святослав. Який загинув у бою з печенігами, а потім і князь Володимир.

(Показ ілюстрацій)

- Дніпропетровщина відома також як край козацьких Січей. Саме тут був обраний гетьманом Війська Запорізького Богдан Хмельницький.

(Показ ілюстрацій)

З тих часів пройшло багато часу. Але до сих пір ми згадуємо козаків. Це наша історія. Навіть на гербі та прапорі Дніпропетровської області є частина цієї історії.

VIII. Розповідь учнів про герб та прапор нашої області.


1уч. Наш герб має вигляд щита, скошеного праворуч перев язом, який утворений
з єднаними золотою полум яновидною лінією на синьому тлі та синьою хвилеподібною лінією на срібному тлі. Верхнє синє поле щита укрито
дев ятьма золотими восьмикутними зірками, а на нижньому срібному полі стоїть козак у малиновому одязі з рушницею та шаблею.

2уч. Щит розташований на золотому орнаменті, зверху в орнаменті Малий Державний герб України – Золотий Тризуб.

3уч. Чудово виглядає і прапор області, прямокутне полотнище (2:3). Всі зображення відповідають Малому гербу Дніпропетровської області.

IX. Малювання прапора області дітьми.

X. Розповідь вчителя про культурну спадщину Дніпропетровщини.


  • Наша область багата на культурні пам ятки. Це наші собори, музеї.

(Розгляд ілюстрації Ново московського Свято-Троїцького Собору)

  • Особливістю його є, що він побудований без єдиного цвяха.
  • З Дніпропетровщиною пов язано багато видатних діячів науки, культури, мистецтва, громадських діячів, найбільш відомі: Дмитро Яворницький, Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Ілля Рєпін, Олесь Гончар, Леонід Кучма, Леонід Брежнєв. Дніпропетровщина є центром народної творчості «Петриківка».

(Показ петриківського розпису на предметах побуту)

XI. Виступ дітей

1уч. Широкий степ, високе небо,
Дніпра – Славути водограй. . .
З усіх доріг спішу до тебе,
Мій, серцю любий, рідний край.

2уч. Горнусь до вишні і тополі,
Що у твоїм ростуть краю,
Тебе і врадості, і в болі,-
Люблю, як матінку свою.

3уч. Дніпропетровщина моя,
Ти – зірка величі країни!
Ми з покоління в покоління,
Усі разом – одна сім я.

4уч. Дніпропетровщина моя!
Землі ріднішої немає!
Тут дух козацький – не вмирає
Бо тут живемо – ти і я!